Главная » 2016 » Січень » 28 » Перфекціонізм - це добре, але є, як мінімум, 6 причин від нього відмовитися і жити щасливо
15:35
Перфекціонізм - це добре, але є, як мінімум, 6 причин від нього відмовитися і жити щасливо

Тал Бен-Шахар 20 років вивчає перфекціонізм. Він виявив, що існує два види - позитивний і негативний. Перший він назвав оптімалізмом, другий - традиційним перфекционизмом.

Перфекціоністи заперечують все, що розходиться з їх уявленнями, а потім страждають, коли не відповідають своїм нереальним стандартам. Оптималіст приймають життя таким, яким воно є, і витягають користь з усього, що з ними трапляється. При рівних умовах більш успішними виявляться другі. І ось чому ...

Перфекціоніст

Оптималіст

Шлях як пряма лінія

Шлях як спіраль

Страх перед невдачею

Невдача як зворотний зв'язок

Зосередженість на цілі

Зосередженість на шляху і мети

Мислення за принципом «все або нічого»

Грунтовне, ускладнене мислення

Займає оборонну позицію

відкрито радам

шукач помилок

шукач переваг

Суворий

поблажливий

Консервативний, статичний

Легко пристосовується, активний

1. Вибір шляху

Пряма лінія - ідеальний шлях до мети для перфекціоніста. Кожен поворот в сторону (невдача) - провал для нього. Для оптималіста невдача - неминуча частина шляху. Його шлях до мети завжди містить кілька поворотів.

2. Навчання на помилках

Головна риса перфекціоністів - боязнь невдачі, вони намагаються уникнути падінь і помилок. Але помилки допомагають людям перевірити себе на міцність. Коли ми йдемо на ризик, падаємо і знову піднімаємося - ми стаємо сильнішими. На основі досвіду ми розвиваємося, і в цьому нам більше допомагають поразки, а не успіхи.

Невдача не обіцяє успіх, але відсутність невдачі завжди означає і відсутність успіху.

Ті, хто розуміє, що невдача завжди пов'язана з успіхом - вчаться на своїх помилках, розвиваються і в підсумку досягають успіху.

3. Низька самооцінка

Перфекціоніст створює собі такі умови, в яких неможливо жити з нормальною самооцінкою: він постійно критикує себе, звертає увагу тільки на свої недоліки і не цінує те, чого вже досяг. До того ж схильність до ідеалізації і максималистский склад розуму змушує перфекционістів роздувати зустрілися перешкоди до розмірів катастрофи. В таких умовах низька самооцінка гарантована.

Парадоксально, але психологи з'ясували, що самооцінка людини зростає, коли він стикається з невдачами, тому що усвідомлює - поразка не так жахливо, як уявлялося. Префекціоністи уникають випробувань через страх невдач - а це все одно що вселяти собі думку про те, що ти не здатний впоратися з труднощами.

4. Максимальна результативність

Психологи Джон Додсон і Роберт Йеркс довели, що людина може досягти максимального результату, коли знаходиться в стані між апатією і тривожністю. Таку ступінь збудження при роботі відчувають як раз Оптималіст - завдяки прийняттю невдачі як природної частини життя з одного боку і боротьби за успіх з іншого.

5. Отримання задоволення від шляху

Перфекціоніст прагне до ідеального результату. Спочатку його наміри сильні і він працює невтомно, а в підсумку швидко приходить до перевтоми, яке може стати нестерпним, якщо сам процес не приносить задоволення.

Шлях Оптималіст приємніше: він отримує задоволення від свого шляху і залишається при цьому зосередженим на цілі. Його дорога до успіху не «пряма лінія», але він до цього і не прагне - він бореться, сумнівається, програє і іноді страждає, але в підсумку досягає успіху.

6. Ефективне використання часу

Робота повинна бути зроблена ідеально, або її не варто робити взагалі - максималізм перфекционістів призводить їх до неефективного використання часу. Ідеальне виконання (якщо воно взагалі досяжно) - вимагає величезних зусиль, які не завжди виправдані щодо деяких завдань.

Оскільки час наш найцінніший ресурс, перфекціонізм «влітає в копієчку». Тисячі годин перфекціоністи витрачають на завдання, які насправді не потребують ідеальності.

Оптималіст підходять до цього мудріше: там, де завдання дійсно важлива, вони витрачають на неї стільки ж часу, скільки перфекціоністи. Але частіше завдання досить виконати добре, а не ідеально.

Перетворення з перфекціоніста в Оптималіст - проект завдовжки в життя. Це подорож, яке вимагає багато терпіння, часу і зусиль.Той, хто його пройде, зможе змінити своє життя на краще.

Марія Верхівцеве за матеріалами книги «Парадокс перфекціоніста» (тільки виправив «помилки» Марії).

Звідси: dallis.ru / pitaka.ru

Просмотров: 219 | Добавил: bravo | Теги: перфекціонізм, психологія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar